Menu

3D Animasyon

Anasayfa | Hizmetlerimiz | PRODÜKSİYON & MEDYA

3D Animasyon


3d Animasyon artık hayatımızın her alanda karşımızda! En önemli özelliği ise hayal gücünüzün sınırsızdır. Kurumunuz reklamınız için en doğru tercih.

UX Ajans Yazılım ve Medya Hizmetleri, Tasarım ve Animasyon Ekibi, 2D - 3D Animasyon, 2D - 3D Modelleme, Karakter Modelleme, Karakter Tasarımı, Endüstriyel Modelleme, Mimari Animasyon, İç Mekân Tasarımı, Mimari Dış Mekan Tasarımı, 3d Peyzaj Tasarımı konusunda sizlere hizmet vermektedir. Animasyon Filmleri artık her alanda kullanılmaktadır. En önemli özelliği ise hayal gücünüzün sınırsızdır. Reklamını yapacağınız ürününüz veya hizmetinizin gerçeğe yakın şekilde tasarlanıp, fiziksel ve kimyasal özelliklerini taklit edebilir. Bu sayede gerçeğe yakın sonuçlar alabilirsiniz. 3d Animasyon hayatımıza ilk uzun metrajlı film olan 1995 yapımı “Toy Story” filmi ile girmiştir. 3d Animasyon çok genç bir teknolojidir.

3d Animasyon, Kurum ve Şirket reklamını yapmanız için en doğru tercih. Sınırsız, senaryo ve Sanal karakterler oluşturabilirsiniz. Sosyal Medya ise bunun için çok iyi bir tercih. Sosyal medya reklamcılığı sayesinde “3d Animasyon Tanıtım Filmi” ile tek tıkla Milyonlara ulaşır.

3D Animasyon: . 3D Animasyon, 2D Animasyon, stop motion, cut out gibi teknikler en yaygın animasyon teknikleridir. Animasyon,senaryonun yazılıp, storyboard (taslak çizimleri) çalışması yapılması ile başlar. Bu yöntem uygulanmadan animasyona başlanamaz. Animasyon en son olarak Layout çalışması ile son halini alır.

3D Modelleme: Animasyon aşamaya geçilebilmesi için öncelikle kullanılacak materyallerin (Kişi, Obje, fiziksel ortam) tasarlanması gerekir. Bu aşamaya “2D – 3D Modelleme” denir. Modelleme aşamasında kullanılacak materyallerin doğru seçilmesi gerçekliği arttırır. İleri derece modellemede kullanılan çizimler doğa şartlarını, fiziksel ortamlarımızı taklit edebilmektedir. Uluslararası saat farklarını göz önünde bulundurarak gerçeğe yakın görüntüler elde etmememizi sağlamaktadır.

3D Karakter Modelleme ve 3D Karakter Tasarımı: 2D – 3D Karakter modelleme olarak ikiye ayrılmaktadır. Hayal gücünüze bağlı olarak herhangi bir canlıyı modellenebilir. Günümüz Yazılımları yapılan insan (Canlı) modelleme işlemlerinde, canlı modelin vücudunda bulunan kas ve iskelet yapısı program aracılığıyla taklit edilebilir. Kasların kasılmaları sırasında anatomik değişiklikler, duygusal hareketlerimiz gibi fizyolojik ve psikolojik özelliklerimiz karakterlere sanal olarak aktarılabilir.

3d Endüstriyel Modelleme: Aklınıza gelen veya Uygulamak istediğiniz Mekanik veya elektronik makinelerinizin uygulamaya geçmeden, doğru tepkiler verip vermediğini Endüstriyel modelleme ile görmeniz mümkün. Prototip üretmeden Endüstriyel Makinenizi veya cihazınızı bir nevi teste tabi tutmuş olursunuz. Bu herhangi bir vida da olabilir. Uygulamak istediğiniz uçak da…

 

 


Mimari Animasyon ve Modelleme: Gerçekleşmesini istediğimiz bir Bina, Villa veya bir mekânın sanal ortamda oluşturulmasına Mimari Modelleme denilmektedir. Yapılan modellemelerin bir senaryo dâhilinde kurgusal olarak hareketlendirilmesine “Mimari Animasyon” denilmektedir. Mimari Modellemeler neredeyse gerçeğinden farksızdır. Objelere fiziksel özellikler tanımlanması mümkündür. Gerçekte olduğu gibi camların ışığı içeri alması, duvarların geçirgensizliği, suyun akışkanlığı tanımlanabilmektedir. Dış ortamlarda güneşin gerçek tarih ve saat aralığını taklit etmesi gerçekçi görüntüler almanıza neden olmaktadır. Genellikle henüz tamamlanmamış tanıtım filmleri için kullanılmaktadır.
 

 


Paylaş


3D Animasyon - UX Ajans Yazılım ve Medya Hizmetleri
3D Animasyon - UX Ajans Yazılım ve Medya Hizmetleri
3D Animasyon - UX Ajans Yazılım ve Medya Hizmetleri

Son UX Ajans 3D Animasyon Projeleri